Katru reizi, kad atgriežos mājās no Ziemeļu ekspedīcijām, vēl krāmējot somu, es jau atkal sāku domāt par nākamo braucienu. Te īsti vietā ir teiciens "Divreiz vienā upē neiekāpsi." Pat ja es vēlreiz izvēlētos to pašu maršrutu, viss būtu citādāk. Līmenis upēs mainās, pārejas kļūst nepārejamas, foreļu aktivitāte neprognozējama. Bet galvenais - vai arī es patiešām esmu tāds pats, kāds pirms nedēļas devos ceļā? Un kādi būs mani atklājumi, kad jau atkal ar makšķeri rokā nonākšu 1:1 ar upi?
Kas ir upe? To Tu vari uzzināt tikai pats. Braucam!
Tūre ļaus izbaudīt dabas ritējuma pārmaiņas ziemeļos. Ir polārā diena un dabas procesi notiek paātrinātā režīmā. Katra dzīvā radība cenšas maksimāli izmantot īsās ziemeļu vasaras iespējas. Odi vēl nav modušies, bet jau šķiļas un izlido citi kukaiņi, kas, protams, kalpo par pārtiku zivīm. Šis maršruts ir ļoti atkarīgs no laika apstākļiem, bet konkrēti- no ziemas ilguma.
Kungsleden ir visā pasaulē slavena un iecienīta tūrisma dabas taka, kas savieno ziemeļu pilsētas Abisko ar, apmēram 440km uz dienvidiem atrodošos, Hemavan. Šīs tūres laikā būs iespēja vismaz nelielu daļu no takas noiet, kas varbūt dos iedvesmu nākotnē noiet vēl kādu posmu.
Piedzīvojums sākas tieši pie polārā loka un ir saīsināta oriģinālā pārgājiena versija. Maršruts iet pa Tjapkavardo ieleju ar daudziem ūdenskritumiem un neaizmirstamiem kalnu skatiem. Fierras kalnu virsotnes izskatās, ka ir ar roku aizsniedzamas, bet tomēr tas prasīs vismaz pusi dienas lai līdz turienei aizkļūtu.
Kalnu ieleja atrodas aptuveni 640 m v.j.l. Apkārt ir ap 900m augsti kalni, ar augstākajām virsotnēm virs 1000m.Makšķerēšana notiek četru ezeru kaskādē, kas savā starpā savienoti ar upi. No nometnes vietas var iet gan uz leju, gan uz augšu vismaz 5km attālumā uz abām pusēm, tāpat 3km attālumā ir vēl viena ezeru sistēma.
Šis ceļojums būs vēl nepieredzēta pieredze katram, kurš nav saskāries ar tundru un dabu, ko iespējams izbaudīt tikai pašos Zviedrijas ziemeļos. Salīdzinoši nelielie kalni, ko sauc par sopkām rada īpašu gaisotni.Makšķerēšana būs divās upēs, kur pārsvarā dzīvo alatas, bet arī foreles var gadīties lomos.
Šis ir ekskluzīvs maršruts, jo ir tālu no apdzīvotām vietām, ar kājām nav sasniedzams, ja vien nevelta tam nedēļu garu pārgājienu. Tas būs lidojums ar helikopteri 90km garumā uz vietu, kur mīt tikai ziemeļbrieži. Satikt vēl kādu cilvēku te ir neiespējami. Šajā gadalaikā tundra krāsojas savā krāšņākajā rotā un alatas steidz uzņemt barību ziemai. Šeit mīt lielākās alatas kādas vien esmu sastapis.