Maršruta apraksts
Alatu Eldorado
Laika posms: 2. septembris, 2019 - 12. septembris, 2019
Brīvas vietas: 3 no 3

Šis ir ekskluzīvs maršruts, jo ir tālu no apdzīvotām vietām, ar kājām nav sasniedzams, ja vien nevelta tam nedēļu garu pārgājienu. Tas būs lidojums ar helikopteri 90km garumā uz vietu, kur mīt tikai ziemeļbrieži. Satikt vēl kādu cilvēku te ir neiespējami. Šajā gadalaikā tundra krāsojas savā krāšņākajā rotā un alatas steidz uzņemt barību ziemai. Šeit mīt lielākās alatas kādas vien esmu sastapis.

Cope notiks tundras upē, gar kuru var pārvietoties neierobežoti gan uz leju, gan uz augšu. Taisnības labad gan jāpiebilst, ka vietām piekļūšanu apgrūtina ziemeļu kārkli, kas lekni un blīvi apauguši gar upes krastiem. Bet lai tas nebaida- ir pietiekoši daudz vietas, kur var tikt klāt pie upes un makšķerēt pilnīgi brīvi. Turpat netālu ir neliels ezeriņš, no kura iztek šīs pašas upes pieteka. Te ir visas cerības dabūt trofejas cienīgu alatu un arī tundrai neraksturīgi lielas līdakas. Līdakas ir līdz 6kg. Mums lielākā bija ap 6kg un zviedru gids teica, ka tā ir lielākā, par kuru ir dzirdējis. Tajā pat reizē bija arī viena četriniece.

Bet līdakas galīgi nav šī brauciena mērķis. Šeit esmu noķēris savu lielāko alatu- 55cm, un tā nav robeža. Te ir vēl lielākas! Mans mērķis ir sasniegt 60cm robežu. 

Varbūt arī Tev ir tāds mērķis?! Ja ir, tad šis ir maršruts Tev.

Makšķerēt te atļauts gan ar spiningu, gan mušiņmakšķeri.

Maršruta plāns:
  • 2.septembris. Izbraukšana no Rīgas. Prāmis Tallina-Helsinki.
  • 3.septembris. Ceļš uz starta vietu. Izlidošana uz upi. Nometnes iekārtošana. Cope.
  • 4.septembris līdz 10.augusts. 7 dienu cope un dabas baudīšana.
  • 11.septembris. Lidojums atpakaļ. Ceļš uz Helsinkiem
  • 12.septembris. Prāmis Helsinki- Tallina. Ierašanās Rīgā.
Cena: 1250 EUR
Cenā iekļauts:

Ceļa izdevumi, makšķerēšanas licences, pārtika, apdrošināšana, maksa par mājiņu, helikoptera biļetes, gida pakalpojumi.

Cenā nav iekļauts : alkoholiskie dzērieni, personīgie izdevumi, iespējamā bagāžas svara pārsniegšanas maksa helikopterī ( 1.50Eur par katru kilogramu, kas pārsniedz 20kg normu uz personu)

 

Grupas lielums 3 cilvēki. Brauciens notiek, ja tiek nokomplektēta visa grupa vai atsevišķi braucēji sedz visa brauciena izmaksas.

Rezervēt vai pieteikt  savu dalību var ne vēlāk kā 30 dienas pirms brauciena. 

P.S. Maršruts var tikt daļēji mainīts neparedzamu laika apstākļu dēļ vai pamatojoties uz notikumiem, kas iepriekš nav paredzami.

 

Radušies jautājumi vai gribas uzzināt vairāk? Nekautrējaties, izmantojiet pogu "Uzzināt vairāk" un uzdodiet jautājumu!

 

 
Noderīga informācija: Ekipējums.
Lai pilnībā varētu baudīt ceļojumu un jūsties komfortabli ir jāņem vērā, ka ir lietas bez kurām neiztikt:

1. Ietilpīga (60-80 litri) un ērta mugursoma. Svarīgi lai mugursomai būtu regulējams muguras balsts, tas palīdzēs pieregulēt atbilstoši katra augumam. Pareizi saregulēta soma neliksies nemaz tik smaga.
2. Vienvietīga vai divvietīga telts ar vidēju mitruma izturību (sākot no 2000mm). Jo telts būs vieglāka, jo mazāk pašiem jānes.
3. Guļammais ar ekstremālo temperatūras robežu līdz -5C būs pilnībā pietiekoši un paklājiņš visamz 1cm biezumā. Ērti ir no putu materiāla veidotie, jo tie ir viegli, neuzsūc mitrumu un tāpēc sarullētā veidā ir stiprināmi somas ārpusē.
4. Garākiem pārgājieniem lieti noder nūjošanai paredzētas nūjas, bet tas nav obligāti.


Apģērbs.
Ir teiciens- nav sliktu laika apstākļu, bet ir tikai nepiemērots apģērbs. Atliek vien noskaidrot, kas tad ir piemērots apģērbs.
1. Apavus vajadzētu izvēlēties ar rievotu zoli un augstumā virs potītes. Optimālākais risinājums ir speciālie tūristu pārgājiena (hiking) vai treking zābaki, var izmantot arī citus, bet galvenais lai būtu nostiprināta potīte un zoles neslīdētu.
2. Vidējā gaisa temperatūra pie polārā loka vasarā ir ap 15-20C, bet samērā bieži nokrīt arī līdz 5C, vai pat vēl zemāk, tāpēc lietderīgi ir paņemt kādu siltāku jaku. Arī naktij siltāku drēbju kārta nenāks par ļaunu. Tāpat ir jānodrošinās pret vēju un lietu. Vislabākā izvēle ir Gore-tex vai līdzīga materiāla virsjaka, kas elpo, bet nelaiž mitrumu un aiztur vēju. Ļoti labi, ja ir arī tāda paša auduma bikses, bet var iztikt arī ar parastajām kokvilnas. Galvenais vajag izvairīties no neelpojošiem sintētiskiem meteriāliem.
3. Cepure ar nagu vai panamas tipa galvassega.


Veselība
Neskaitot personiskās higiēnas lietas ir jānodrošinās dažādām mikro traumām un no medikamentiem ieteicams ņemt līdzi : plāksterus, dezinfekcijas līdzekļus, marli, elastīgo saiti, pretsāpju līdzekļus, smēri sastiepumiem, aktīvo ogli vai ko līdzīgu, zāles pret temperatūru.
Pilnīgi noteikti nedrīkst aizmirst pretodu līdzekļus!


Makšķerēšana
Lielākajā daļā upju un ezeru ir noteikti minimālie zivju izmēri : alatai 30cm, forelei 35cm. Paturēt var 5 zivis dienā. Piemēram- 5 alatas vai 2 alatas un 3 foreles. Ņemot vērā, ka cope notiek tālu no apdzīvotām vietām, tad nerakstīta ētika nosaka, ka tiek paturētas tikai tik daudz zivis, cik ir iespējams izlietot pārtikā. Parasti tas ir ne vairāk, kā viena/divas zivis uz personu. Pārējās tiek saudzīgi atbrīvotas un atlaistas.
Šeit ir atļauta makšķerēšana tikai ar mākslīgajām ēsmām, respektīvi- spiningošana un mušiņmakšķerēšana. Ir arī posmi, kas ir paredzēti tikai mušiņmakšķerēšanai, kā arī ar limitētu paturamo zivju skaitu un minimālo izmēru.
Upes Ziemeļzviedrijā ir samērā platas un krasta aizaugums minimāls, tāpēc jāizvēlas spiningus sākot no 2,40m un garākus, ar svara testu robežās no 2-18gr. No mānekļiem sevi ir pierādījuši dažādi „rotiņi” 1-3 Nr., kā arī nelieli vobleri. Vidējais mekšķerēšanas dziļums ir 1-2m, bet mēdz gadīties arī dziļākas bedres. Dzidrajā ūdenī priekšroka dodama monofilajām auklām ar diametru 0.18-0.23mm. Optimāli ir 0.2mm.
Mušiņmakšķerēšanai būs piemēroti 5-7 klases kāti. Kādu auklu un ķeršanas veidu izvēlēties ir katra makšķernieka izvēle, bet viennozīmīgi vislielāko baudu sagādā zivs piemānīšana ar sauso mušiņu. Te sevi ir pierādījušas dažādas „Mayfly”, „Caddis” un „Klinkhammer” tipa mušiņas, protams izmantojot arī nimfas, strīmerus ir iespējams tikt pie kārtīga loma.
Ekipējumā noteiktu vajadzētu būt brienamajam kombinezonam vai garajiem zābakiem, jo bieži pie „karstākajiem punktiem” var piekļūt tikai iebrienot. Polarizējošās saules brilles palīdzēs vieglāk lasīt upi un atrast zivis.