Maršruta apraksts
Ziemeļu pavasaris
Laika posms: 6. jūnijs, 2019 - 18. jūnijs, 2019
Brīvas vietas: 0 no 5

Tūre ļaus izbaudīt dabas ritējuma pārmaiņas ziemeļos. Ir polārā diena un dabas procesi notiek paātrinātā režīmā. Katra dzīvā radība cenšas maksimāli izmantot īsās ziemeļu vasaras iespējas. Odi vēl nav modušies, bet jau šķiļas un izlido citi kukaiņi, kas, protams, kalpo par pārtiku zivīm. Šis maršruts ir ļoti atkarīgs no laika apstākļiem, bet konkrēti- no ziemas ilguma. 

Ja ziema nav bijusi īpaši sniegota, tad šis laiks ir īstais, lai izbaudītu copi, kur vēl neviens nav ķēris un zivis ir aktīvas, un netramdītas. Pāliju aktivitāte turpinās un sākas arī foreļu pastiprināta barošanās. Dienā temperatūta ir ap + 8-15, naktī bieži ap 0, bet šīs laiks ir ļoti īss, jo saule praktiski nenoriet, tikai uz mirkli pazūd aiz kalnu korēm.

Nometnes vieta atrodas ezera krastā, vietā, kur iztek izcila foreļu upe. Upe mijas ar straujākiem posmiem uz mierīgākiem "pūliem", kas veido nelielus ezeriņus. Nelielajos ezeriņos ir arī pālijas. Viss šis posms ir "fly only", kas nozīmē, ka šeit makšķerēšana atļauta tikai ar mušiņmakšķeri. Ezerā, kura krastā ir mūsu nometne ir atļauta arī spiningošana. Tāpat ar spiningu var darboties vairākos apkārtnes ezeriņos, kuros mīt pālijas un foreles. Zivju izmērs priecēs arī pieredzējušus copmaņus!

Šis maršruts būs piemērots tiem, kas nevēlas daudz staigāt, jo nometnes vieta atrodas tikai 8km attālumā no kempinga. Kā arī tiem, kas vēlas ķert foreles ar mušiņmakšķeri un pārmaiņas pēc pamētāt arī spiningu.

Šis maršruts ir izņēmums, jo tā iespejamību varu patiekt tikai kādu mēnesi iepriekš, tomēr, ja visi apstākļi sakrīt, tad tas ir neaizmirstams piedzīvojums ar nedramdītām lielām forelēm un pālijām. 

Lai uzzinātu vairāk un iegūtu kādu vizuālo attainojumu, aicinu iepazīties ar divu iepriekšējo gadu atskaiti http://www.gofishing.lv/reviews/view/4 un http://www.gofishing.lv/reviews/view/9 apskatīties foto. Vienā vietā, tajā pašā laikā, bet tik atšķirīgi.

Maršruta plāns:
  • 8.jūnijs. Izbraukšana no Rīgas. Prāmis Tallina – Helsinki.
  • 9.jūnijs. Ceļš uz starta vietu. Atpūta kempingā.
  • 10.jūnijs. 8km pārgājiens līdz nometnes vietai. Nometnes iekārtošana. Cope.
  • 11-15.jūnijs. Cope. Var makšķerēt gan ezerā, gan doties nelielos pārgājienos uz citām copes vietām.
  • 16.jūnijs. Cope. Vakarā pārgājiens uz kempingu. Nakšņošana kempingā.
  • 17.jūnijs. Ceļš uz Helsinkiem. Prāmis Helsinki- Tallina.
  • 18. jūnijs. Iebraukšana Rīgā.
Cena: 550 EUR
Cenā iekļauts:

Ceļa izdevumi, makšķerēšanas licences, pārtika, apdrošināšana, maksa par mājiņu, gida pakalpojumi.

Cenā nav iekļauts : alkoholiskie dzērieni, personīgie izdevumi.

Grupas lielums : 3-5 cilvēki.

Rezervēt vai pieteikt  savu dalību var ne vēlāk kā 30 dienas pirms brauciena.

P.S. Maršruts var tikt daļēji mainīts neparedzamu laika apstākļu dēļ vai pamatojoties uz notikumiem, kas iepriekš nav paredzami.

Radušies jautājumi vai gribas uzzināt vairāk? Nekautrējaties, izmantojiet pogu "Uzzināt vairāk" un uzdotiet jautājumu!

 


 
Noderīga informācija: Ekipējums.
Lai pilnībā varētu baudīt ceļojumu un jūsties komfortabli ir jāņem vērā, ka ir lietas bez kurām neiztikt:

1. Ietilpīga (60-80 litri) un ērta mugursoma. Svarīgi lai mugursomai būtu regulējams muguras balsts, tas palīdzēs pieregulēt atbilstoši katra augumam. Pareizi saregulēta soma neliksies nemaz tik smaga.
2. Vienvietīga vai divvietīga telts ar vidēju mitruma izturību (sākot no 2000mm). Jo telts būs vieglāka, jo mazāk pašiem jānes.
3. Guļammais ar ekstremālo temperatūras robežu līdz -5C būs pilnībā pietiekoši un paklājiņš visamz 1cm biezumā. Ērti ir no putu materiāla veidotie, jo tie ir viegli, neuzsūc mitrumu un tāpēc sarullētā veidā ir stiprināmi somas ārpusē.
4. Garākiem pārgājieniem lieti noder nūjošanai paredzētas nūjas, bet tas nav obligāti.


Apģērbs.
Ir teiciens- nav sliktu laika apstākļu, bet ir tikai nepiemērots apģērbs. Atliek vien noskaidrot, kas tad ir piemērots apģērbs.
1. Apavus vajadzētu izvēlēties ar rievotu zoli un augstumā virs potītes. Optimālākais risinājums ir speciālie tūristu pārgājiena (hiking) vai treking zābaki, var izmantot arī citus, bet galvenais lai būtu nostiprināta potīte un zoles neslīdētu.
2. Vidējā gaisa temperatūra pie polārā loka vasarā ir ap 15-20C, bet samērā bieži nokrīt arī līdz 5C, vai pat vēl zemāk, tāpēc lietderīgi ir paņemt kādu siltāku jaku. Arī naktij siltāku drēbju kārta nenāks par ļaunu. Tāpat ir jānodrošinās pret vēju un lietu. Vislabākā izvēle ir Gore-tex vai līdzīga materiāla virsjaka, kas elpo, bet nelaiž mitrumu un aiztur vēju. Ļoti labi, ja ir arī tāda paša auduma bikses, bet var iztikt arī ar parastajām kokvilnas. Galvenais vajag izvairīties no neelpojošiem sintētiskiem meteriāliem.
3. Cepure ar nagu vai panamas tipa galvassega.


Veselība
Neskaitot personiskās higiēnas lietas ir jānodrošinās dažādām mikro traumām un no medikamentiem ieteicams ņemt līdzi : plāksterus, dezinfekcijas līdzekļus, marli, elastīgo saiti, pretsāpju līdzekļus, smēri sastiepumiem, aktīvo ogli vai ko līdzīgu, zāles pret temperatūru.
Pilnīgi noteikti nedrīkst aizmirst pretodu līdzekļus!


Makšķerēšana
Lielākajā daļā upju un ezeru ir noteikti minimālie zivju izmēri : alatai 30cm, forelei 35cm. Paturēt var 5 zivis dienā. Piemēram- 5 alatas vai 2 alatas un 3 foreles. Ņemot vērā, ka cope notiek tālu no apdzīvotām vietām, tad nerakstīta ētika nosaka, ka tiek paturētas tikai tik daudz zivis, cik ir iespējams izlietot pārtikā. Parasti tas ir ne vairāk, kā viena/divas zivis uz personu. Pārējās tiek saudzīgi atbrīvotas un atlaistas.
Šeit ir atļauta makšķerēšana tikai ar mākslīgajām ēsmām, respektīvi- spiningošana un mušiņmakšķerēšana. Ir arī posmi, kas ir paredzēti tikai mušiņmakšķerēšanai, kā arī ar limitētu paturamo zivju skaitu un minimālo izmēru.
Upes Ziemeļzviedrijā ir samērā platas un krasta aizaugums minimāls, tāpēc jāizvēlas spiningus sākot no 2,40m un garākus, ar svara testu robežās no 2-18gr. No mānekļiem sevi ir pierādījuši dažādi „rotiņi” 1-3 Nr., kā arī nelieli vobleri. Vidējais mekšķerēšanas dziļums ir 1-2m, bet mēdz gadīties arī dziļākas bedres. Dzidrajā ūdenī priekšroka dodama monofilajām auklām ar diametru 0.18-0.23mm. Optimāli ir 0.2mm.
Mušiņmakšķerēšanai būs piemēroti 5-7 klases kāti. Kādu auklu un ķeršanas veidu izvēlēties ir katra makšķernieka izvēle, bet viennozīmīgi vislielāko baudu sagādā zivs piemānīšana ar sauso mušiņu. Te sevi ir pierādījušas dažādas „Mayfly”, „Caddis” un „Klinkhammer” tipa mušiņas, protams izmantojot arī nimfas, strīmerus ir iespējams tikt pie kārtīga loma.
Ekipējumā noteiktu vajadzētu būt brienamajam kombinezonam vai garajiem zābakiem, jo bieži pie „karstākajiem punktiem” var piekļūt tikai iebrienot. Polarizējošās saules brilles palīdzēs vieglāk lasīt upi un atrast zivis.