Par projektu

Makšķerēšana un ceļošana ir neizārstējamas „kaites”. Kas reiz ir saklausījis dabas balsi, tas vienmēr meklēs jaunas izdevības to dzirdēt atkal un atkal. Nav jaudīgāka un produktīvāka veida, kā izkļūt no ikdienas rutīnas un uz pāris dienām pilnībā aizmirst par lomām un pienākumiem, starp kuriem iznāk šaudīties dienu no dienas. Pie upes, simtiem kilometru attālumā no civilizācijas Tu esi tikai un vienīgi Tu. Un Tavas domas ir tik pat plūstošas un tīras, kā upes ūdens.

Katrs copmanis ir nolūkojis sev vispiemērotāko makšķerēšanas veidu – spiningošanu vai ar kulinārijas mākslu saistīto pludiņošanu, varbūt stratēģijas pilno karpu ķeršanu vai arī relaksācijas pilno jūras copi. Tomēr ir ļoti grūti atrast tikai vienas šauras specializācijas makšķerniekus un kā jau aktīviem ļaudīm pienākas, laiku pa laikam zvērināts forelists aizbrauc makšķerēt butes, pludiņu hipnotizētāji ņem rokās spiningu.

Izbaudiet arī Jūs vēl nepiedzīvotas izjūtas, ko sniedz makšķerēšana neskartajās Ziemeļzviedrijas upēs un ezeros! Mūsu piedāvājums ir balstīts pašu aizrautībā un vēlmē dalīties pieredzē ar ļaudīm, kas ir mūsu domu biedri. Arī ar tiem, kuri vēl nezina, ka tādi ir, pirms pamēģinājuši paši doties uz Ziemeļiem. Pavisam noteikti tas neatstās vienaldzīgu plašo makšķernieku, aktīvās atpūtas un dabas mīļotāju saimi. Katrs maršruts ir oriģināls, tālu prom no apdzīvotām vietām, kas sasniedzamas vienīgi ar helikopteru vai garākā pārgājienā kājām. Maršruti ir ar dažādām grūtības pakāpēm, tādēļ varēsiet izvēlēties sev piemērotāko, balstoties uz fizisko sagatavotību un sev uzstādītajiem mērķiem. Šī piedzīvojuma laikā es būšu kopā ar Jums un labprāt dalīšos pieredzē un zināšanās, kas iegūtas vairāku gadu garumā izstaigājot Zviedrijas ziemeļu upes. Tādēļ nav obligāti būt zvērinātam forelistam, lai varētu piedalīties šajā ceļojumā. Ja esat azartiski un gatavi izaicinājumiem, tad tas ir Jums!

Par mani

Ar copi esmu neglābjami „slims” jau no 8 gadu vecuma, kad tēvs sariktēja manu pirmo makšķeri. Pirmās zivis – vīķes Ežezerā, pat bail bija no āķa nokabināt, uzticēju šo svarīgo nodarbi jaunākajam brālim.

Šobrīd varu par sevi teikt, ka esmu forelists ar vairāk kā 25 gadu stāžu, esmu izstaigājis Latvijas foreļupes krustu šķērsu un pēdējos 5 gadus esmu pievērsies Ziemeļzviedrijas neskartajiem ūdeņiem un dabas vilinājumam.

Foreļu ķeršanu, kā galveno no makšķerēšanas veidiem, esmu izvēlējies, jo tā ir iespēja iejusties neskartā dabā, turklāt, pats copes process ir visai dinamisks. Neaizmirstamas ir īsās vasaras naktis pie ugunskura, kad vērojot zvaigznes un ieslīgstot pārdomās par Visumu un sevi, kā nelielu šī kopuma daļu, sajūties tam visam piederīgs un atbildīgs.

Zviedrija mani aizrāva ar savu vienreizējo un praktiski neskarto dabu. Zviedrijas ziemeļi ir unikāla vieta, kur nedēļām var nesatikt nevienu cilvēku, pat pārvietojoties pa tūristiem paredzētajām kalnu takām. Un, protams, ūdeņu pārpilnība. Te ir neskaitāmi ezeri un ezeriņi, upes un upītes, pa kurām plūst kristāltīrs un auksts ūdens. Ūdens ir tik tīrs, ka to var dzert termiski neapstrādātu. Visam akcentu uzliek kalnu masīvi ar nekad nenokūstoša sniega virsotnēm.

Un kur nu makšķerēšana! Foreļu, alatu un paliju populācija te ir tik liela, ka katram ir iespēja tikt pie trofejas cienīgas zivs.

Brauc līdzi arī Tu!

Māris Klauze

 

Noskaties video: