Maršruta apraksts
Ziemeļu pavasaris
Laika posms: 25. jūnijs - 5. jūlijs
Brīvas vietas: 3 no 6

Vasaras saulgrieži būs nosvinēti, bet ir iespēja iekāpt laika mašīnā un vēlreiz izbaudīt pavasari. Šajā laikā ziemeļos daba tikai mostas! Ir polārā diena un pundurbērziņi steidz apsegties ar vasaras zaļo rotu, zied pirmie ziedi, bet tajā pat laikā sastopamas vēl nenokusušas sniega grēdas. Daba mostas, un, protams, arī foreles, kas steidz uzņemt ziemas gavēnī iekavēto. Ūdens vēl ir auksts, un aktīvas ir arī pālijas. 

Makšķerēšana notiks kalnu upē, kas atrodas apmēram 750m v.j.l. un iztek no ezera. Makšķerējamais posms ir vismaz 3km uz abām pusēm no nometnes. Tāpat apkārtnē ir daudz nelielu ezeriņu, kur galvenokārt dzīvo tikai pālijas. 
Šinī maršrutā var doties ikviens, jo iekšā un ārā mēs lidosim ar helikopteri. Makšķerēšana atļauta gan ar mušiņmakšķeri, gan spiningu. Šis ir mīļākais mans maršruts, jo te vienmēr ir pārsteigumi un krīt iepriekšējo gadu izvilkto zivju rekordi. Teritorija, kur var makšķerēt dažādos apstākļos ir tiešām liela. 

Lai gūtu priekšstatu un vizuālo impulsu, aicinu izlasīt pagājušo gadu atskaites, kā arī apskatīties foto.

Maršruta plāns:
  • 25. jūnijs. Izbraukšana no Rīgas. Prāmis Tallina – Helsinki.
  • 26.jūnijs. Ceļš uz starta vietu. Izlidošana uz upi. Nometnes iekārtošana. Cope.
  • 27.jūnijs līdz 2.jūlijs. 6 dienu cope. Te būs iespējas izmēģināt veiksmi gan upē, gan nelielajos ezeriņos, gan doties nelielos pārgājienos uz pāliju ezeriem, kas atrodas skaistā kalnu ielejā. Upē sastopamas tiešām trofejas cienīgas foreles- līdz 3kg.
  • 3.jūlijs. Lidojums atpakaļ. Nakšņošana kempingā.
  • 4.jūlijs. Ceļš uz Helsinkiem. Prāmis Helsinki- Tallina.
  • 5.jūlijs. Agri no rīta iebraukšana Rīgā.
Cena: 1200,00 EUR
Cenā iekļauts:

Ceļa izdevumi, helikoptera lidojums, makšķerēšanas licences, pārtika, maksa par mājiņu, gida pakalpojumi.

Cenā nav iekļauts : alkoholiskie dzērieni, personīgie izdevumi, iespējamā bagāžas svara pārsniegšanas maksa helikopterī (1.50Eur par katru kilogramu, kas pārsniedz 20kg normu uz personu) 

Grupas lielumums : 3-7 cilvēki.

Rezervēt vai pieteikt  savu dalību var ne vēlāk kā 30 dienas pirms brauciena. 

P.S. Maršruts var tikt daļēji mainīts neparedzamu laika apstākļu dēļ vai pamatojoties uz notikumiem, kas iepriekš nav paredzami.

 

Radušies jautājumi vai gribas uzzināt vairāk? Nekautrējaties, droši zvaniet +371 29467776

 
Noderīga informācija: Ekipējums.
Lai pilnībā varētu baudīt ceļojumu un jūsties komfortabli ir jāņem vērā, ka ir lietas bez kurām neiztikt:

1. Ietilpīga (60-80 litri) un ērta mugursoma. Svarīgi lai mugursomai būtu regulējams muguras balsts, tas palīdzēs pieregulēt atbilstoši katra augumam. Pareizi saregulēta soma neliksies nemaz tik smaga.
2. Vienvietīga vai divvietīga telts ar vidēju mitruma izturību (sākot no 2000mm). Jo telts būs vieglāka, jo mazāk pašiem jānes.
3. Guļammais ar ekstremālo temperatūras robežu līdz -5C būs pilnībā pietiekoši un paklājiņš visamz 1cm biezumā. Ērti ir no putu materiāla veidotie, jo tie ir viegli, neuzsūc mitrumu un tāpēc sarullētā veidā ir stiprināmi somas ārpusē.
4. Garākiem pārgājieniem lieti noder nūjošanai paredzētas nūjas, bet tas nav obligāti.


Apģērbs.
Ir teiciens- nav sliktu laika apstākļu, bet ir tikai nepiemērots apģērbs. Atliek vien noskaidrot, kas tad ir piemērots apģērbs.
1. Apavus vajadzētu izvēlēties ar rievotu zoli un augstumā virs potītes. Optimālākais risinājums ir speciālie tūristu pārgājiena (hiking) vai treking zābaki, var izmantot arī citus, bet galvenais lai būtu nostiprināta potīte un zoles neslīdētu.
2. Vidējā gaisa temperatūra pie polārā loka vasarā ir ap 15-20C, bet samērā bieži nokrīt arī līdz 5C, vai pat vēl zemāk, tāpēc lietderīgi ir paņemt kādu siltāku jaku. Arī naktij siltāku drēbju kārta nenāks par ļaunu. Tāpat ir jānodrošinās pret vēju un lietu. Vislabākā izvēle ir Gore-tex vai līdzīga materiāla virsjaka, kas elpo, bet nelaiž mitrumu un aiztur vēju. Ļoti labi, ja ir arī tāda paša auduma bikses, bet var iztikt arī ar parastajām kokvilnas. Galvenais vajag izvairīties no neelpojošiem sintētiskiem meteriāliem.
3. Cepure ar nagu vai panamas tipa galvassega.


Veselība
Neskaitot personiskās higiēnas lietas ir jānodrošinās dažādām mikro traumām un no medikamentiem ieteicams ņemt līdzi : plāksterus, dezinfekcijas līdzekļus, marli, elastīgo saiti, pretsāpju līdzekļus, smēri sastiepumiem, aktīvo ogli vai ko līdzīgu, zāles pret temperatūru.
Pilnīgi noteikti nedrīkst aizmirst pretodu līdzekļus!


Makšķerēšana
Lielākajā daļā upju un ezeru ir noteikti minimālie zivju izmēri : alatai 30cm, forelei 35cm. Paturēt var 5 zivis dienā. Piemēram- 5 alatas vai 2 alatas un 3 foreles. Ņemot vērā, ka cope notiek tālu no apdzīvotām vietām, tad nerakstīta ētika nosaka, ka tiek paturētas tikai tik daudz zivis, cik ir iespējams izlietot pārtikā. Parasti tas ir ne vairāk, kā viena/divas zivis uz personu. Pārējās tiek saudzīgi atbrīvotas un atlaistas.
Šeit ir atļauta makšķerēšana tikai ar mākslīgajām ēsmām, respektīvi- spiningošana un mušiņmakšķerēšana. Ir arī posmi, kas ir paredzēti tikai mušiņmakšķerēšanai, kā arī ar limitētu paturamo zivju skaitu un minimālo izmēru.
Upes Ziemeļzviedrijā ir samērā platas un krasta aizaugums minimāls, tāpēc jāizvēlas spiningus sākot no 2,40m un garākus, ar svara testu robežās no 2-18gr. No mānekļiem sevi ir pierādījuši dažādi „rotiņi” 1-3 Nr., kā arī nelieli vobleri. Vidējais mekšķerēšanas dziļums ir 1-2m, bet mēdz gadīties arī dziļākas bedres. Dzidrajā ūdenī priekšroka dodama monofilajām auklām ar diametru 0.18-0.23mm. Optimāli ir 0.2mm.
Mušiņmakšķerēšanai būs piemēroti 5-7 klases kāti. Kādu auklu un ķeršanas veidu izvēlēties ir katra makšķernieka izvēle, bet viennozīmīgi vislielāko baudu sagādā zivs piemānīšana ar sauso mušiņu. Te sevi ir pierādījušas dažādas „Mayfly”, „Caddis” un „Klinkhammer” tipa mušiņas, protams izmantojot arī nimfas, strīmerus ir iespējams tikt pie kārtīga loma.
Ekipējumā noteiktu vajadzētu būt brienamajam kombinezonam vai garajiem zābakiem, jo bieži pie „karstākajiem punktiem” var piekļūt tikai iebrienot. Polarizējošās saules brilles palīdzēs vieglāk lasīt upi un atrast zivis.